Polskie loterie

Niemal na każdym kroku dostajemy propozycje wzięcia udziału w różnych loteriach. Niektóre mogą być pieniężne, gdzie główną wygraną jest część z określonej puli, w innych natomiast zdobyć można nagrody rzeczowe. Niezależnie od rodzaju loterii, o nagrodach decyduje losowanie, na podstawie którego wyłaniani są zwycięzcy. Jedna z najbardziej popularnych w Polsce loterii nosi nazwę Lotto i organizowana jest przez Totalizator Sportowy. Firma ta istnieje od 1967 roku i zna ją prawdopodobnie każdy Polak.

Najstarsza polska loteria

Najpopularniejsze losowanie Lotto nosi obecnie po nazwę Lotto. Możemy jednak kojarzyć je pod nazwę Totolotek czy Duży Lotek, jednak zdecydowano się po latach od nich odejść. Obecnie spotykamy się także z nazwą Lotto Plus, Plus to dodatkowe losowanie. Gra polega na skreśleniu sześciu z 49 cyfr znajdujących się na specjalnym kuponiku. Można też skorzystać z metody ‘na chybił trafił’, w której liczby typuje za nas komputer. W określone dni tygodnia odbywa się telewizyjne losowanie numerków. Jeśli nasze cyfry pokryją się z tymi oficjalnymi, przyznana nam zostanie część z ogólnej nagrody dla wszystkich zwycięzców. Wygrać możemy za każdym razem, gdy trafimy przynajmniej trzy liczby. Szanse na trafienie ‘szóstki’ są bardzo małe, jednak warto próbować. Jeżeli danego dnia nie będzie ani jednej wygranej, cała suma przejdzie na kolejne losowanie, co od czasu do czasu kończy się na wygranych w postaci kilkunastu milionów.

Ekstra Pensja

Lotto ma o wiele więcej innych, równie ciekawych losowań. Kolejną grą może być Ekstra Pensja, w której wybieramy 5 z 35 oraz jednej z czterech kul. W zależności od tego, ile numerków trafi się w wieczornym losowaniu, taka będzie nagroda. Dokładne reguły dotyczące trafień dostępne są zresztą na stronie organizatora. Główną wygraną tego losowania jest comiesięczna pensja w wysokości 5000 zł, wypłacana przez 20 najbliższych lat. Losowanie daje możliwość wybrania specjalnego poziomu. Pomnożona zostanie przez niego nasza stawka, ale i wysokość nagrody. Wygrana z najwyższego poziomu nie wyniesie już 5000 zł, ale aż 50 000 zł miesięcznie. Wygrane za trafienie mniejszej liczby kul to jednorazowe wypłaty w wysokości od 5 do 25 000 zł.

Inne produkty w ofercie Totalizatora Sportowego

Lotto jest bardzo wszechstronną loterią. W ofercie są też zdrapki, Keno czy Eurojackpot. Loteria jest stale rozwijana i poszerzana o nowe usługi. Kiedyś losy można było kupować tylko i wyłącznie w specjalnych punktach stacjonarnych. Dziś możemy robić to również za pośrednictwem strony internetowej czy aplikacji mobilnej. Oczywiście grać mogą jedynie osoby, które mają skończone osiemnaście lat.

1 thought on “Polskie loterie

  1. ,, dlaczego programy do lotto nie działają słaby nędzny raking programów do lotto , lottomaniak jest fajny ale niema nowości brak aktułalizacji , nie pojmuję tego ???

Leave a Comment