Największe loterie na świecie

Mimo że u nas w Polsce loterii niestety nie ma aż tak dużo, wcale nie oznacza to, że w innych zakątkach świata nie panuje na nie o wiele większa moda. Stany Zjednoczone są światową stolicą różnego rodzaju loterii, które łącznie nagrodziły swoich graczy całymi miliardami dolarów, padła tam również najwyższa w historii wygrana. Wyniosła ona prawie 1.6 miliarda dolarów.

Rekordowe wygrane w Hiszpanii

Największą na świecie loterią jest natomiast Hiszpańska Loteria Bożonarodzeniowa Sorteo Extraordinario de Navidad, która do 2012 roku wypłaciła łącznie aż 2.5 miliarda euro. Każdy los posiada swój specjalny numer, który powtarza się też na kilku bilecikach. Dzięki temu ogólna pula zostaje podzielona między kilkuset graczy, którym udało się trafić. W 2012 roku padła tam też rekordowa, jednorazowa wygrana w postaci 720 milionów euro.

Amerykańskie loterie

Amerykańskie prawo mówi, że opodatkowane są wygrane z loterii dopiero po przekroczeniu 600 dolarów. Ponadto każda wygrana, która jest większa od 5000 dolarów objęta jest dodatkowym podatkiem, który stanowi aż 25% całości nagrody. Amerykanie wcale nie czują się jednak zrażeni tymi ograniczeniami i nadal chętnie biorą udział w różnych konkursach. Nic dziwnego, gdyż nawet po odcięciu odpowiedniej kwoty, z wygranej zostaje całkiem zacna kwota. Wśród rekordowych loterii najczęściej występuje Mega Millions i Powerball, nieco dalej możemy zauważyć też The Big Game.

Największa wygrana w historii USA

Największą wygraną w USA, a zarazem na świecie była wspomniana wcześniej kumulacja 1.6 miliarda dolarów. Została ona podzielona między trzech graczy ze Californii, Florydy oraz Tennessee, choć każda z tych części wyniosła ostatecznie ponad 980 milionów dolarów. Zaraz za nią są inne wygrane, tym razem w wysokości prawie miliarda dolarów. Gdy już przeliczymy sobie te sumy na złotówki, uświadomimy sobie, jak niewyobrażalne są to pieniądze.

Największa wygrana na automatach w międzynarodowym kasynie online wyniosła ponad 40 milionów złotych, czyli więcej niż większość jackpotów w Polsce!

To wręcz niesamowite, jak wiele pieniędzy idzie każdego roku na rzecz wszelkich loterii. Są to ogromne kwoty, które trafiają do bardzo wielu graczy. Mimo że wygrana najczęściej budzi niewyobrażalną radość u tego, komu udało się ją zdobyć, istnieje bardzo wiele przypadków, w których zwycięzca nie był nawet świadomy tego, jak wielkie szczęście się do niego uśmiechnęło. Przykładem może być sytuacja z 2013 roku, kiedy ważność stracił kupon o wartości 16 milionów dolarów. Jest to z jednej strony zrozumiałe, gdyż szansa na wygraną jest tak mała, że niektórym nawet nie chce się śledzić wyników loterii, w wyniku czego nagroda po prostu przepada.

Leave a Comment