Keno

W Polsce Keno jest jedną z najpopularniejszych gier liczbowych tuż obok Lotto, Ekstra Pensji i Euro Jackpot. Jej główną zasadą, podobnie jak ma to miejsce w innych loteriach jest wytypowanie liczb, które będą wylosowane. W Polsce monopol na losowania Keno posiada spółka państwowa Totalizator Sportowy, która w dni robocze i weekendy organizuje je co 4 minuty. W tym artykule przyjrzymy się bliżej Keno i sprawdzimy, dlaczego jest popularne w Polsce.  

Historia

Historia gry Keno sięga aż do 1519 roku a jej początek miał miejsce we włoskiej Genui. Stworzył ją jeden z miejskich radnych Benedetto Gentile, gra ta w różnych formach powracała. Jej renesans miał miejsce w Berlinie Zachodnim w roku 1953. Wtedy też Keno powróciło na salony. Do Polski gra ta trafiła na dobre w 2008 roku, kiedy to nasz Totalizator Sportowy na stałe włączył je do swojej szerokiego oferty gier. Wtedy też odbyło się pierwsze losowanie Keno, które trwają do dziś.

Keno w Polsce

Jak już wspomnieliśmy, gra ta zdobywa w naszym kraju coraz większą popularność. Od 2008 roku codziennie co 4 minuty losowane są jej numery i rozgrywki te zyskała w naszej ojczyźnie grono wiernych fanów. Są ludzie, którzy codziennie obstawiają kupony na Keno i czepią z tego niebywałą radość. Dziś gra ta, obok produktów takich jak Lotto, Lotto Plus, Kaskada czy Ekstra Pensja to bardzo ważny punkt oferty Totalizatora Sportowego. W innych krajach wiele kasyn online oferuje keno.

W Polskim Keno mamy losowanych 20 liczb z puli 70. Gracze na jednym blankiecie mogą skreślić 3 swoje zestawy liczb. Obstawiając kupon, który w wersji bazowej kosztuje 2 złote dostajemy los, będący ważnym nawet przez 50 następnych losowań, gracz bierze w nich udział automatycznie w przypadku wniesienia większej opłaty. W przypadku gry za 2 złote obstawiamy jedną liczbę, tych możemy skreślić jednak aż 10, wtedy stawka za kupon rośnie do 20 złotych.

Wysokość wygranych

Nasze wygrane zależą w dużej mierze od tego, ile liczb się typuje. By je zwiększyć, najlepiej oczywiście zagrać z jak najwyższą stawką. Wyższa stawka to mnożnik, który mnoży się razy wygrane. Największe wygrane w grze przewidziane są dla ludzi, którzy typują dużo liczb – 8,9 czy 10. Trafienie 10 na 10 to najwyższa nagroda w polskim keno, da ona nam 200 000 zł, trafienie z kolei 9 liczb daje nam „tylko” 50 tysięcy złotych. Przy trafieniu mniejszej ilości liczb jak 4 czy 5 nasza wygrana będzie marginalna i wyniesie od 20 do 60 złotych.

Leave a Comment