Automaty do gry – przydatne informacje

Sloty, jednoręcy bandyci, automaty – w sieci funkcjonuje wiele nazw, ale wszystkie dotyczą tego samego. Sloty zrobiły niewiarygodną karierę w ostatnich latach, de facto dominując ofertę internetowych kasyn. Ich zasada działania jest prosta, na kręcących się bębnach znajdują się symbole – jeśli te ułożą się w linii gracz otrzymuje odpowiednią nagrodę. W ostatnich latach gry te jednak mocno ewoluowały, pojawiły się na przykład więcej niż jedna linia płatnicza, jackpoty progresywne, symbole Wild i Scatter, przyklejone i powiększone symbole. Można by tak wymieniać jeszcze długo. Jak się w tym wszystkim odnaleźć i nie pogubić a przede wszystkim, jak grać by jak najwięcej zarobić?

Jak wybrać najlepsze sloty do gry?

Każda gra kasynowa stworzona jest do rozrywki w pierwszym rzędzie. Sądzimy więc, że decyzje o tym czy wybrać dany automat czy inny powinieneś podejmować wyłącznie na podstawie swoich preferencji. Jeżeli nie lubisz konkretnej tematyki to trudno, aby gra była dla Ciebie atrakcyjna w długim terminie. Kwestią indywidualną jest, czy wolisz proste sloty o klasycznym układzie 5×3 czy nowoczesne, które mogą na przykład nie mieć rolek i linii płatniczych a tak zwane klastry. W tym przypadku chodzi, by jak najwięcej symboli było obok siebie.

Niezależnie czy wybierzesz nowoczesny slot czy klasyczny oparty na przykład na owocach to zawsze powinieneś sprawdzić współczynnik wypłaty do gracza, czyli RTP. Typowo wynosi on od 92 do 98%. Im wyższy tym dla Ciebie lepiej, bo oznacza to, że większa ilość pieniędzy wróci do Ciebie. Kluczowy jest też współczynnik zmienności (Volatility) niektóre gry pozwalają go modyfikować, inne mają go ustawiony na stałe. Jeśli gracz z mniejszym budżetem to wybieraj gry o małej zmienności – tak, by za szybko go nie wyzerować. Jeżeli grasz z większym kapitałem wybierz takie o większej zmienności, dłuższa seria przegranych nie będzie Ci straszna a masz szansę na naprawdę wysoką wygraną.

Czy automaty dadzą mi zarobić w długim terminie?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, przy grze w długim terminie kluczowy będzie współczynnik RTP. Im wyższy, tym statystycznie więcej pieniędzy może do Ciebie wrócić. Oczywiście ma to znaczenie dopiero po rozegraniu dosłownie dziesiątek tysięcy zakręceń.

W przypadku normalnego gracza, który gra okazjonalnie nawet jedna wysoka wygrana sprawia, że ta statystyka nie ma takiego znaczenia. Jeśli grasz w sloty, które mają progresywny jackpot to dzięki jednemu szczęśliwemu spinowi masz szansę na potencjalną milionową wygraną. Przykładowo slot Mega Moolah ma relatywnie niskie RTP ale dzięki ogromnej puli progresywnej znany jest z tego, że wykreował już kilkuset milionerów.

Leave a Comment